-Podróże "małe i duże"

-wycieczki krajowe i zagraniczne

-wyjazdy dla seniorów

Nasze motto: "Nigdy nie przestawaj podróżować"

Powrót na stronę główną biura podróży.

PUNKT SPRZEDAŻY WYCIECZEK

ul. Nowy Świat 53 (wejście od ul. Wareckiej)

00-042 Warszawa


BRAK POKOI 1 OS. BRAK POKOI 1 OS.
POLECAMY POLECAMY
POTWIERDZONA POTWIERDZONA
Numer oferty: I24050
Polska / małopolskie / Tarnów
ZIEMIA TARNOWSKA NA DŁUGI WEEKEND SIERPNIOWY: TARNÓW, POGÓRZE CIĘŻKOWICKIE I JEGO PEREŁKI, MALOWANE ZALIPIE, KĄŚNA PADEREWSKIEGO ...oraz inne ciekawostki
PROFILE: krajowe

Termin TERMIN: 15.08 czw. - 18.08.2024 nd., 4 dni
Wyżywienie WYŻYWIENIE: Wg programu
Transport TRANSPORT: autokar / Warszawa
ZakwaterowanieZAKWATEROWANIE: hotel ***
Opis pokoju OPIS POKOJU: TWIN TWIN
Cena: 1 450 zł
  • OPIS
  • PLAN IMPREZY
  • TERMINY I CENY Terminy
  • W CENIE
  • DOPŁATY I ZNIŻKI
  • ROZKŁAD JAZDY

Małopolska to nie tylko Kraków czy Tatry. Zapraszamy do odkrycia mniej popularnej, aczkolwiek niezwykle interesującej Ziemi Tarnowskiej.

Tarnów to kolebka wielkich umysłów - tu urodził się generał Józef Bem, bohater trzech narodów, pisarz żydowskiego pochodzenia, tłumacz fragmentów Nowego Testamentu - Roman Brandstaetter czy pracował autor około 50 wynalazków, nazywany „polskim Edisonem” - Jan Szczepanik.

DZIEŃ 1. - czwartek 15 sierpnia 2024 r.

Wyjazd spod Pałacu Kultury i Nauki (od strony Kinoteki) o godz. 7:00, podstawienie autokaru o godz. 6:45 i przejazd do Tarnowa (ok. 300 km).

TARNÓW - zwiedzanie miasta z przewodnikiem (obiekty z zewnątrz; wejście do kościołów, jeśli będzie taka możliwość): zabytkowa zabudowa rynku nosząca ślady średniowiecza, renesansowy ratusz, pomnik generała Józefa Bema na tle muralu przedstawiającego fragment obrazu “Panorama Siedmiogrodzka”, ławeczka Poetów (Osiecka, Herbert i Brzechwa), gotycka katedra NMP z monumentalnymi pomnikami nagrobnymi dłuta m. in. Jana Marii Padovano, bima Synagogi Starej - jeden z zabytków kultury żydowskiej. Park Strzelecki - mauzoleum z prochami generała Józefa Bema, umieszczonymi na sześciu korynckich kolumnach na środku stawu.

Czas wolny do dyspozycji grupy.

Przejazd do hotelu *** w okolicach Tarnowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

 

DZIEŃ 2. - piątek 16 sierpnia 2024 r.

Śniadanie bufetowe w hotelu, wyjazd na całodniową wycieczkę w kierunku Pogórza Ciężkowickiego. Przejazd do Tuchowa (ok. 30 km).

TUCHÓW - nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej - Pani Ziemi Tarnowskiej. Pod koniec XVI wieku umieszczono w kościele namalowany na desce lipowej, pochodzący z polskiej szkoły malarskiej Mistrza z Bodzentyna obraz Matki Bożej, który szybko zasłynął łaskami. 

Przejazd do Kąśnej Dolnej (ok. 30 km).

KĄŚNA DOLNA - zwiedzanie indywidualne Centrum Paderewskiego - dwór w Kąśnej to jedyna zachowana w świecie posiadłość, w której Ignacy Jan Paderewski mieszkał i tworzył. Stałą ekspozycję stanowią meble oraz przedmioty użytkowe należące do Muzeum Narodowego w Warszawie. Całości dopełniają pamiątki związane z Patronem miejsca, które przybliżają jego publiczne i prywatne życie. Projekcja filmu dokumentalnego o I. J. Paderewskim. *

* Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej zastrzega sobie prawo do odwołania lub modyfikacji zwiedzania w każdym czasie, ze względu na dynamiczny charakter pracy instytucji.

W ciągu dnia czas wolny na posiłek we własnym zakresie.

CIĘŻKOWICE - czas wolny na rynku. 

Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasteczka: rynek, budynek ratusza, kościół Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja, ławeczka I. J. Paderewskiego.

Dla chętnych: Skamieniałe Miasto - najbardziej znana atrakcja Pogórza Ciężkowickiego - przejście piesze z przewodnikiem fragmentem rezerwatu przyrody nieożywionej, który wziął swoją nazwę od ostańców piaskowcowych. Na temat tego miejsca krążą liczne ludowe legendy, które tłumaczą jego obecność klątwą rzuconą na dawnych mieszkańców jako kara za występne życie. Znajdują się tu liczne wychodnie skalne zbudowane z piaskowca o niezwykle zróżnicowanych kształtach przypominających baszty, wieże, zwierzęta czy postacie ludzkie. Doskonale odzwierciedlają to nazwy poszczególnych skałek.

Powrót do hotelu (ok. 40 km), obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3. - sobota 17 sierpnia 2024 r.

Śniadanie bufetowe w hotelu, wyjazd na całodniową wycieczkę wzdłuż Dunajca. Przejazd do Czchowa (ok. 30 km).

CZCHÓW - zwiedzanie miasteczka z przewodnikiem: rynek w Czchowie, kościół parafialny z zabytkowymi freskami, zamek - dziedziniec oraz wieża widokowa.

ZAKLICZYN - spacer po miasteczku: rynek, ratusz, zabytkowa zabudowa z charakterystycznymi podcieniami będąca już nielicznym w Polsce reliktem dawnego budownictwa małomiasteczkowego, kościół i klasztor oo. Franciszkanów - klasztor pochodzi z fundacji rodu Tarłów, którzy pierwsi w Polsce sprowadzili Reformatów (ojców Franciszkanów Mniejszych) na początku XVI w. W obrębie murów klasztornych, a przed kościołem znajduje się Grota Matki Boskiej z Lourdes.

Czas do dyspozycji grupy na posiłek we własnym zakresie lub możliwość zorganizowania grupowego obiadu w cenie ok. 40-45 zł/os.

LUSŁAWICE - wizyta w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Centrum jest miejscem spotkań młodych adeptów muzyki z mistrzami sztuki wykonawczej i kompozytorami, a także wybitnymi postaciami szeroko pojętej humanistyki. Drugą, obok wszechstronnej edukacji muzycznej najważniejszą sferą działalności instytucji są koncerty i festiwale. Prezentacje obejmują zarówno klasyczne arcydzieła światowej literatury muzycznej, jak i muzykę najnowszą.

Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji multimedialnej w przestrzeniach Centrum - przybliżenie osoby Krzysztofa Pendereckiego oraz polskiej muzyki XX i XXI. Spacer po Arboretum kompozytora według trasy zwiedzania. Zwiedzanie sali koncertowej, jeśli będzie dostępna dla zwiedzających.

Powrót do hotelu (ok. 20 km), obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 4. - niedziela 18 sierpnia 2024 r.

Śniadanie bufetowe w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Wierzchosławic (ok. 15 km).

WIERZCHOSŁAWICE - wizyta we wsi, w której przyszedł na świat Wincenty Witos - trzykrotny premier II RP, wieloletni przywódca ruchu ludowego, jeden z patronów roku 2024 z okazji 150. rocznicy jego urodzin. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Wincentego Witosa - gospodarstwa, na które składa się zespół pięciu drewnianych budynków: dom mieszkalny, dwie stodoły, stajnia i piwnica. Budynki są tak usytuowane, że całość tworzy czworokąt foremny. Zagrodę tę W. Witos wybudował pomiędzy 1905 a 1913 r.

ZALIPIE - spacer po malowniczej wsi położonej na Powiślu Dąbrowskim słynącej z tradycji malowania domów i ich wnętrz w oryginalne wzory roślinne. Zdobnictwo to powstało prawdopodobnie w końcu XVIII wieku i związane było z zanikiem dymnych chat. Kobiety malowały wapnem na zakopconych ścianach plamy, zwane „packami”, aby choć trochę rozjaśnić i upiększyć wnętrza swoich domów. 

Zwiedzanie z przewodnikiem Zagrody Felicji Curyłowej - obiekt został zachowany w identycznej postaci, jak za życia malarki (1903-1974). W izbach powały i ściany są bogato zdobione malaturami wykonanymi bezpośrednio na tynku oraz „dywanami” i makatkami malowanymi na papierze. Wyeksponowany jest tradycyjny strój powiślański, własnoręcznie wykonany przez Felicję Curyłową. Wystrój izb uzupełniają wyroby z kolorowej bibuły: pająki, rózgi weselne i kolorowe bukiety. Bardzo bogato zdobionym pomieszczeniem jest kuchnia.

Wyjazd w drogę powrotną do Warszawy (ok. 270 km). Na trasie czas wolny do dyspozycji grupy na posiłek we własnym zakresie lub możliwość zorganizowania zbiorowego obiadu w cenie ok. 40-45 zł/os.

Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

UWAGA: KOLEJNOŚĆ REALIZACJI PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE

please wait...
Cena zawiera:

Cena zawiera:  

  • Zakwaterowanie w hotelu *** – pokoje 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, ręcznikami, TV  
  • Wyżywienie – 3 obiadokolacje (ZUPA, DANIE GŁÓWNE, NAPÓJ), 3 śniadania bufetowe
  • Transport autokarem wyposażonym w klimatyzację, DVD, wc, opłaty drogowe i parkingowe
  • Opiekę pilota – przewodnika na całej trasie wycieczki 
  • Realizację programu (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscowi); ZESTAWY TOUR-GUIDE  
  • Ubezpieczenie NNW uczestników wycieczki (suma ubezpieczenia – 10 000 zł) oraz składki TFG i TFP 



Cena nie zawiera:

  • dopłaty do pokoju 1-osobowego - 180 zł (liczba pokoi ograniczona)
  • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania uczestnictwa w imprezie – 3,2% wartości imprezy (z możliwością rozszerzenia o choroby przewlekłe)
180 zł
Dopłata do pokoju 1-osobowego
Dotyczy całej rezerwacji.